Akt żalu i skruchy - grzechy

O Panie, przebacz mi moje grzechy – grzechy mojej młodości, grzechy mojej dojrzałości, grzechy mojego ciała, grzechy mojej duszy, moje grzechy lenistwa, moje ciężkie grzechy dobrowolne, grzechy, które pamiętam, grzechy, których nie pamiętam, grzechy, które tak długo taiłem i które uszły mojej pamięci.

Szczerze żałuję za każdy grzech, śmiertelny powszedni, za wszystkie grzechy od mego dzieciństwa aż do obecnej godziny. Wiem, że moje grzechy zraniły Twoje czułe Serce, o mój Zbawicielu Miłosierny!

Racz mnie uwolnić od więzów złego przez Twą tak gorzką Mękę i przez Twoje pełne Ran Oblicze, którego Obraz pozostał na Całunie. O mój Jezu, daruj i nie pamiętaj, jakim byłem, daruj i oczyść moją duszę z błędów i wad. Wzmacniaj ducha mego nierozerwalnymi węzłami Twej łaski i bądź Miłosierny mnie grzesznemu, dziś i na wieki wieków. Amen.

Napisz swoje grzechy prostymi słowami. Opisz sytuacje, imiona – przeproś i poproś o wsparcie. Pisz tylko o jednej sprawie.

Poprośmy o Wybaczenie u Stwórcy. Bóg słyszy nasze prośby, zna nasze myśli i intencje. Nie ma konieczności wielokrotnego powtarzania tego samego, bo w ten sposób gruntujemy czy wręcz wzmacniamy w sobie poczucie winy i niedowierzania w Łaskę Boga.

 • Dokładne oczyszczenie sumienia.
  Proszę, pisz konkrety! Dokładne sytuacje życiowe. Przyznaj się, co naprawdę zrobiłaś/zrobiłeś. Bóg i tak zna Twoje ukryte intencje, chodzi tu o to, żebyś przyznał się sam przed soba i poprosił o wybaczenie. A będzie Ci wybaczone. Fakt przyznania się jest już absolutnym uwolnieniem.
 • Zwróć się do Boga tak, jak czujesz. Nie ma tu żadnych schematów. To jest Twój osobisty list. Napisz wszystko, co chciałbyś Mu powiedzieć, przekazać, tak od serca. W tym liście możesz Go poprosić o rozwiązanie swoich wszystkich problemów.
 1. Sprawy duchowe!
  Krzywdy i grzechy, które wypowiedziałeś wobec Boga. W ten sposób robisz miejsce dla Boga. Proces oczyszczenia jest szybki, jeżeli jesteś prawdziwy w swoich sprawach, jest to punkt wyjściowy do uzdrowienia duszy.
 2. Sprawy związane z Twoim talentem – darem, które lekceważysz.
  Wykorzystanie swoich najlepszych cech w służbie świata, w którym chciałbyś żyć. Tego oczekuje od Ciebie życie.
 3. Sprawy krzywdzenia wszystkich istot.
  Wymień z imienia czy opisu osoby lub zdarzenia, o których wiesz, że skrzywdziłeś; dotyczy to wszystkich istnień. *Proszę o wybaczenie u wszystkich, których świadomie i nieświadomie skrzywdziłem w życiu mojej duszy.
 4. Sprawy zakłamania i fałszu.
 5. Sprawy ucieczki i rozłąki.
 6. Sprawy pychy i zarozumiałości.
 7. Sprawy miłości.
 8. Sprawy osamotnienia.
 9. Sprawy pod maską udawania.
 10. Sprawy połowiczności i lekkości.
 11. Sprawy niewypłakanego bólu.
 12. Sprawy rozżalenia i złości.
 13. Sprawy gniewu.
 14. Sprawy obnażenia i poniżenia.
 15. Sprawy przemocy.
 16. Sprawy zniechęcenia i zwątpienia.
 17. Sprawy śmiertelnego grzechu, aborcje i inne.
 18. Sprawy finansowe.
 19. Sprawy zazdrości.
 20. Sprawy kłótni.
 21. Sprawy chciwości.
 22. Sprawy jedzenia.
 23. Sprawy lenistwa.
 24. Sprawy nieczystości.
 25. Sprawy seksualne.
 26. Sprawy pychy.

Po napisaniu Listu do Boga kartki należy spalić i wysypać popiół do płynącej rzeki lub strumyka. List musi spalić się całkowicie, jeżeli w trakcie palenia jedna z kartek zgaśnie, to należy podpalić ją jeszcze raz. List można spalić w misce nierdzewnej lub żaroodpornej na balkonie (podwórku), aby uchronić mieszkanie przed zadymieniem i rozsypaniem popiołu. Cały rytuał możesz wykonać też na
łonie natury.

Ten stary i prosty rytuał pomaga w pełnym i rzeczywistym oddaniu Twoich próśb i problemów Bogu. Piszesz tylko raz na jeden temat, o jednym grzechu. Poświęć swój czas, skoncentruj się na napisaniu całej prawdy. Jednak zagojenie rany potrzebuje czasu, a Ty potrzebujesz zrozumieć prawdę. Fakt napisania i przyznania się jest bardzo bolesny, ale też bardzo uspokaja zranioną duszę.

Odmów modlitwę i oddaj Bogu a On już Twe ścieżki wyrówna!

Jeżeli chcesz cokolwiek w życiu oddawać, to powinieneś to robić prosto, zdecydowanie (aby nie było w Tobie żalu) i ostatecznie. Istotne jest, żeby oddać raz jedną sprawę i już nigdy więcej do niej nie wracać.

*Czy często powracasz myślami do jakiejś sprawy? Tak? Wówczas jest tylko jedna droga – Modlitwa Zdrowaś Mario. W niektórych momentach walka ze starymi myślami jest bardzo trudna, ale modlitwa Zdrowaś Mario zawsze wygra.

Top