Twoje troski

Zostawcie mnie troskę o wasze sprawy, a wszystko się uspokoi. Zawierzenie to jest zamiana niepokoju na modlitwę. Zawierzenie oznacza spokojne zamknięcie oczu duszy, odwrócenie myśli od udręki i oddanie się Mnie tak, bym jedynie Ja działał, mówiąc Mi: Ty się tym zajmij.

JEZU, TY SIĘ TYM ZAJMIJ

Problemy, troski, obawy, niedoskonałości i ciemne strony ego oddajesz Bogu przede wszystkim, żeby stać się Prawdziwym Sobą, m.in. poprzez rozwój swoich cech. Gdy będziesz je pielęgnować, to Twoje zgniłe gałęzie samoistnie uschną i odpadną. Nadmierne i długotrwałe skupianie się na niedoskonałościach opóźnia proces ich uwalniania, transformacji i oczyszczenia, co prowadzi do niskiej samooceny.

Pełne i ufne otworzenie się na Miłość jest ogromnym wyzwaniem dla każdego człowieka, ale za to dostaniesz coś bardzo cennego – sam Bóg pomoże Ci w procesie porządkowania wartości Twojego życia.

To nie znaczy, że będziesz zwolniony z podejmowania decyzji i ich wykonania, bo to właśnie Ty masz zadecydować i wykonać. Otrzymasz jednak podpowiedzi i wskazówki od samego Źródła. A gdy zaufasz, to już nie będziesz walczyć z życiem, a płynąć w radosnej i twórczej rzece życia Miłości.

 


 

Pisemna forma pomaga wyrzucić z siebie to wszystko, co w Tobie zalega, co nie pozwala Ci spokojnie spać. Taki list jest jak porzadkowanie szafy napchanej ubraniami. Kupujesz nowe a stare rzeczy upychasz coraz bardziej w kąt. I tak samo jest w życiu – stare sprawy spychasz na dno swojego serca, nie chcesz o nich myśleć, zajmować się nimi, ale zapomnieć o nich się nie da, bo co jakiś czas wracają ze zdwojoną siłą. Stare sprawy należy uporządkować, czyli ułożyć na czystą półkę, posegregować, one muszą znaleźć swoje miejsce i na pewno muszą być wyrzucone z serca. Jeżeli robisz porządek ze starymi sprawami lub bieżącymi, wówczas robisz miejsce na nowe wydarzenia, nowe życie, nową pracę, relacje itd.

Pisemna forma zwrócenia się do Boga pomoże uświadomić Ci wiele problemów, nad którymi nie zastanawiasz się na co dzień. Pomoże również uniknąć w przyszłości powtarzania tych samych błędów, wytwarzania tych samych (podobnych) schematów i niekorzystnych wzorców, które powodują, że pojawiają się te same lub podobne problemy.

Zanim zaczniesz pisać List do Boga warto zwrócić się do Niego o pomoc w jego napisaniu (swoimi słowami, ulubioną modlitwą). List najlepiej napisać na czystej, oddzielnej kartce.

Zwróć się do Boga tak, jak czujesz. Nie ma tu żadnych schematów. To jest Twój osobisty list. Napisz wszystko, co chciałbyś Mu powiedzieć, tak od serca. W tym liście możesz Go poprosić o rozwiązanie swoich problemów.

Poniżej znajduje się kilkanaście przykładów próśb, które mogą być dla Ciebie wskazówką i podpowiedzią:


Życie można podzielić na kategorie:

RELACJE Z RODZICAMI: co Cię boli, pisz wszystko od kiedy sięgasz pamięcią.

RELACJE (partnerstwo): mąż, żona, rodzina lub żadna relacja.

PRACA: nie lubisz swojej pracy lub lubisz i masz jakieś problemy. Napisz, co Cię boli.

FINANSE: wykonujesz dużo pracy i za mało zarabiasz.

TY OSOBIŚCIE: kłamiesz, nie dbasz o zdrowie, pisz wszystko, co chciałbyś/chciałabyś zmienić, ale nie wiesz jak.

 • Doprowadź moje myśli i postępowanie w stan harmonii i spokoju.
 • Usuń wszystkie przeszkody oraz ograniczenia utrudniające i przeszkadzające w osiągnięciu mojego celu.
 • Wzmocnij moją wiarę … (wymień, co osłabia Toją wiarę, co przeszkadza Tobie wierzyć, np. brak wizji, słyszenia, nie rozumiesz, jak Bóg do Ciebie mówi, nie umiesz Go słuchać itp.).
 • Pomóż mi uwolnić się od strachów i lęków … (np. lęk przed samotnością, utratą pracy, za bliskimi, obawa przed ośmieszeniem, oceną innych, starch przed autorytetami, masturbacja, alkoholizm itp.).
 • Proszę o zrozumienie i prowadzenie w sprawach duchowych … (wymień, czego nie rozumiesz, np. dlaczego Bóg dopuszcza do zła na ziemi?).
 • Dopomóż mi dostrzec wady i cienie mojego ego … (wymień je, np. wykorzystywanie innych, konfliktowość, wywyższanie, zarozumialstwo, pamiętliwość, buntowniczość, lenistwo duchowe i życiowe, egocentryzm) tak, abym mógł się od nich uwolnić.
 • Uwolnij moje serce i umysł od nieczystych zamiarów i intencji … (wymień je, np. wykorzystywanie innych do swoich celów, manipulowanie emocjami i informacjami).
 • Dopomóż mi być szczerym przed samym sobą, przed Tobą jak i innymi ludźmi … (wymień, gdzie jesteś nieszczery i co Tobie przeszkadza w byciu szczerym).
 • Dopomóż mi pozbyć się moich mentalnych, emocjonalnych i kulturowych uprzedzeń powodujących niezgodę i konflikty … (wymień, np.: wyższość kulturowa i intelektualna, wszelki rasizm itp.).
 • Proszę o pomoc w odrzuceniu starych, niepotrzebnych przyzwyczajeń… (wypisz, co chciałbyś zmienić, a nie dajesz rady, np.: chodzisz tam, gdzie wypada, mimo że źle tam się czujesz; za dużo oglądasz telewizję; nawyki żywieniowe).
 • Proszę, pomóż mi pozbyć się nałogów, np. alkohol, kawa, pracoholizm… (wymień nałogi i to, od czego w jakiś sposób czujesz się uzależniony).
 • Proszę, uzdrów mnie, a w szczególności… (wymień to, co chciałbyś w sobie uzdrowić i wyleczyć zarówno fizycznie jak i mentalnie).
 • Proszę o zharmonizowanie moich spraw materialnych … (np. pomóż mi harmonijnie wykorzystywać moje środki finansowe; o przejawienie się materii – pieniędzy w moim życiu; o wewnętrzny spokój związany z materialnym aspektem życia).
 • Proszę, uwolnij mnie od wszystkich i wszystkiego, od czego jestem uzależniony.. (np. uzależnienie energetyczne, emocjonalne, mentalne, finansowe).
 • Proszę uwolnij wszystkich i wszystko, co jest uzależnione ode mnie…. (j/w).
 • Proszę o wybaczenie u wszystkich, których świadomie i nieświadomie skrzywdziłam/skrzywdziłem w życiu mojej duszy… (wymień z imienia osoby lub opisz zdarzenia, o których wiesz, że skrzywdziłeś; dotyczy to wszystkich istnień).
 • Proszę, dopomóż mi wybaczać wszystkim i wszystkiemu, do czego czuję negatywne myśli, emocje i uczucia…(np. zazdrość, zawiść, nienawiść, złość, gniew).

Jeżeli jakaś sytuacja, jakieś wydarzenie zwróciły Twoją uwagę, natychmiast o czymś pomyślałeś/pomyślałaś – nie zwlekaj! Idź za tą myślą! Nie kalkuluj, nie zastanawiaj się, nie wahaj, lecz opisz to, wyrzuć z siebie. Skup się tylko na tej jednej myśli, oczyść się z tej jednej sprawy. Nic więcej na ten moment nie pisz, daj sobie czas na uspokojenie i zrozumienie. Po jakimś czasie zajmij się kolejnym zdarzeniem, które Cię nurtuje. I tak etapami, krok po kroku rób porządek. Spokojnie i powoli oczyścisz sumienie. Jak zrobisz pierwszy krok, to kolejne przeżycia będą się dobijały do drzwi światła, serce już więcej nie będzie ich chciało przetrzymywać.

Wielu ludzi przechowuje w sobie ból, żal, smutek, gniew, a to doprowadza do bólu ciała, chorób serca i innych narządów.

Jeżeli masz jakiekolwiek pytania, proszę, pisz! Zawsze będę służyć wiedzą i pomocą.

Top